Toyota RAV4
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2022 · Estija | ||||||
| Mileage | 88 800 km | ||||||
| Komplektacija | Premium | ||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 2.5, 131 kW A25A | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | Toyota Relax garantii 10a | ||||||
| VIN | JTMD63FV10D041802 | ||||||
| Reg. nr. | 061GFG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2028 | ||||||
Įranga
Kitas
- Side steps
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Front and rear mud flaps
- Esiklaasi soojendus
- Rooli soojendus
- Juhtmevaba telefoni laadija
- Ventileeritavad esiistmed
- 4x istmesoojendused
- Astmelauad
- Isetumenevad peeglid
- All weather pakett
- SUV pack
- Business proteck pack
- Alarm secure
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 2.5 l |
| Cubic capacity: | 2487 cm³ |
| Power: | 131 kW |
| City fuel cons.: | 4.4 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 4.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 131 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4600 mm |
| Width: | 1857 mm |
| Height: | 1685 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1768 kg |
| Technical max. mass: | 2225 kg |
| Load bearing capacity: | 457 kg |
| Max braked trailer weight: | 1650 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2690 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Asub Viimsis.Registreerimistasu tasutud.
Auto ei ole liisingus.
11.03.2026 tehtud korraline hooldus Amservis, järgmine hooldus 03.2027 või 103 000km.
Lisaks tehtud sisu hooldus, pigipesu ja
tostatud Hübriidajami kontroll Amservis.
Uus 12V aku Exide.
Kehtiv Toyota relax garantii.
Ostetud Järve Amservist.
Autol all Continental lamellrehvid.
Kaasa Bridgestone suverehvid.
Motor vehicle tax
Annual tax: 182 €
Registration fee: 808 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.