Toyota Corolla
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2012 · Estija | ||||||
| Mileage | 38 076 km | ||||||
| Komplektacija | COROLLA | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 97 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | AHTLH56E603068200 | ||||||
| Reg. nr. | 434BGP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Seat heaters
- Power windows
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Textile upholstery
Multimedija
- Stereo: original, mp3 mängija
- CD player
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 97 kW |
| City fuel cons.: | 8.6 l/100 km |
| Highway: | 5.3 l/100 km |
| Average: | 6.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 150 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Sidabrinė |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4545 mm |
| Width: | 1760 mm |
| Height: | 1470 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1363 kg |
| Technical max. mass: | 1760 kg |
| Load bearing capacity: | 397 kg |
| Weight of road train: | 3060 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 450 kg |
| Wheelbase: | 2600 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Sõiduki hinnas ei sisaldu registreerimistasu.Motor vehicle tax
Annual tax: 104 €
Registration fee: 410 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.