Škoda Kamiq
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2021 · Estija | ||||||
| Mileage | 54 607 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | Ambition | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.0, 81 kW DLA | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | Garantii kehtib kuni 28.06.2026 | ||||||
| VIN | TMBGR7NW5M3157036 | ||||||
| Reg. nr. | 592WLG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: front, rear
- Rear seat reminder system
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Traction Control System
- Emergency Call System (eCall)
- Immobiliser
- Brakes
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- USB: 2 vnt, usb-c
- Keyless start
- Climate control: 2 zones, automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Parking sensors: rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Dashboard
- Headliner: light, textile
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Hands-free system
- DAB radio
- Stereo: original
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel: full-size
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Front and rear mud flaps
- Tagurduskaamera
- 17" valuveljed BRAGA, rehvid 205/55 R17
- Ambition Plus: KESSY, SunSet, raadio Bolero, tagumised parkandurid, SmartLink, Climatronic
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 81 kW |
| City fuel cons.: | 5.9 l/100 km |
| Highway: | 4 l/100 km |
| Average: | 5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 124 g/km |
| Maximum speed: | 194 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4241 mm |
| Width: | 1793 mm |
| Height: | 1559 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1237 kg |
| Technical max. mass: | 1740 kg |
| Load bearing capacity: | 503 kg |
| Max braked trailer weight: | 2940 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 75 kg |
| Wheelbase: | 2639 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 71 €
Registration fee: 517 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.