Hyundai Santa Fe
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 11.2021 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 27 500 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | Calligraphy Hybrid 4WD | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.6, 132.2 kW G4FT | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| Warranty | 5 aastat läbisõidupiiranguta | ||||||
| VIN | KMHS4812DMU009682 | ||||||
| Reg. nr. | 710CGS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system: with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Panoramic roof
- 12V power outlet
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, folding
- Rearview mirror
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Virtual cockpit
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth, electric, with memory
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Ventilated seats: front
- Seat heaters: front, rear
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door window sunshades
- Reading lights
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
Salonas
- Cup holders
- Nahkpolster
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: krell premium stereo w, original, usb port
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
Kitas
- Cargo cover
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 132.2 kW |
| CO₂ emission: | 37 g/km |
| Maximum speed: | 187 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4785 mm |
| Width: | 1900 mm |
| Height: | 1685 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2144 kg |
| Technical max. mass: | 2650 kg |
| Load bearing capacity: | 506 kg |
| Max braked trailer weight: | 1350 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2765 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Hea varustus !
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 230 €
Registration fee: 783 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.