Volkswagen Beetle
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.1999 · Vokietija | ||||||
| Body type | Hatchback, 3 durys, 4 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 85 kW AQY | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WVWZZZ9CZXM929434 | ||||||
| Reg. nr. | 452AZE | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Seller: Kalle
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Traction Control System
- Immobiliser
- Alarm system
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric
- Rearview mirror
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Power windows: front
- Sun visor mirrors: with lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: textile
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Dashboard
- Headliner: textile
Multimedija
- Speakers
- CD player: speaker box
Žibintai
- Turn signals
- Rear lights
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Winter tires: studded tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
- Includes alloy wheels
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1984 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| Maximum speed: | 185 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Sidabrinė |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 4 vnt |
| Durys: | 3 vnt |
| Length: | 4206 mm |
| Width: | 1732 mm |
| Height: | 1510 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1303 kg |
| Technical max. mass: | 1650 kg |
| Load bearing capacity: | 347 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 600 kg |
| Wheelbase: | 2500 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 381 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen