BMW X1 xLine
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 05.2019 · Estija | ||||||
| Mileage | 85 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | SUV, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.5, 103 kW B38A15A | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WBAJG1108K3G86987 | ||||||
| Reg. nr. | 962TNN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: 6 vnt
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Cooled glovebox
- USB: usb-c
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing
- Climate control
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors
- Adjustable steering column
- Steering wheel
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: 2 vnt, with lighting
- Door interior lighting
- Start-stop system
- Roof rails
- Outside temperature display
- Flush front and rear door handles
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Cup holders
- Dashboard
- Center console
- Headliner
- Nahkpolster: black
- Lighting package
Multimedija
- Apple CarPlay: wireless
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- GSM antenna
- Trip computer
- Stereo
- Amplifier
- Speakers
- CD player
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- BMW Welcome Light (valgustatud käepidemed, maapinna valgustus)
- 28A: Kergmetallveljed V-Spoke 569, 7.5J x18 / rehvid 225/50 R18
- 2TB: 7-käiguline Steptronic automaatkäigukast Stop&Go funktsiooniga
- 320: Ilma mudelitähiseta
- 3MC: BMW Individual Shadow Line katusereelingud musta värvi
- 420: Toonitud aknaklaasid
- 4U0: BMW Individual dekoratiivliistud, Pearl Chrome alumine serv
- 676: HiFi helisüsteem
- 6CP: Apple CarPlay valmidus
- 6NW: Juhtmevaba laadimisvõimalus
- 710: M-sport rool
- 760: BMW Individual Shadow Line läikiv must
- 7LM: xLine pakett
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 7 l/100 km |
| Highway: | 5.1 l/100 km |
| Average: | 5.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 158 g/km |
| Maximum speed: | 203 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | SUV |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4439 mm |
| Width: | 1821 mm |
| Height: | 1598 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1505 kg |
| Technical max. mass: | 2025 kg |
| Load bearing capacity: | 520 kg |
| Max braked trailer weight: | 1700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 740 kg |
| Wheelbase: | 2670 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
BMW esinduses, värskelt, veatu
- xLine pakett- Heas seisukorras.
- Hooldus ainult Inchcape BMW esinduses.
- Uus aku (2024), käigukastiõli (2025).
- Viimane suurem hooldus Inscapes BMW esinduses oktoobris 2025 (uus õli, õlifilter, salongifilter, süüteküünlad, pidurivedelik, esipidurikettad ja -klotsid, tagapidurikettad ja -klotsid, sõidukõrguse anduri vardad).
- Vigu ei esine.
- Järgmine auto kontroll 30 000 km pärast / oktoober 2027.
Kogu hooldusajalugu ja sõiduki seisukord on kontrollitav BMW esinduses.
Vähese kasutuse tõttu müün auto (töötan enamasti kodust).
Motor vehicle tax
Annual tax: 165 €
Registration fee: 584 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
BMW X1
2019, 61 000 km
18 000 €
205 €/month
Škoda Karoq
2021, 107 720 km
17 900 €
206 €/month
Renault Koleos
2021, 99 700 km
17 990 €
207 €/month
Škoda Karoq
2021, 77 921 km
18 000 €
194 €/month
Kia Sportage
2021, 71 140 km
18 000 €
194 €/month
Volkswagen Passat
2020, 127 447 km
18 150 €
208 €/month