BMW 320
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 10.2012 · Prancūzija | ||||||
| Mileage | 310 078 km | ||||||
| Komplektacija | Modern + | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 135 kW N47D20C | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WBA3K31090F655422 | ||||||
| Reg. nr. | 016XVX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system: front
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Panoramic roof: openable, with power-operated roller blind
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet
- USB
- Sunroof: electric
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column
- Steering wheel: sport steering wheel
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Rear window sunshade
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Headliner: light
- Half leather upholstery
- Lighting package
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: aux input
- Speakers
- Subwoofer
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system: automatic
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Kitas
- Engine underguard
- Cargo cover
- Luggage net in cargo area
- Passenger/cargo compartment partition net
- Cargo securing hooks
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 135 kW |
| City fuel cons.: | 5.7 l/100 km |
| Highway: | 4.1 l/100 km |
| Average: | 4.7 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 63 l |
| CO₂ emission: | 124 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 6.9 s |
| Maximum speed: | 226 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4624 mm |
| Width: | 1811 mm |
| Height: | 1429 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1575 kg |
| Technical max. mass: | 2050 kg |
| Load bearing capacity: | 475 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 745 kg |
| Wheelbase: | 2810 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
BMW 320D Efficient Dynamics 135kW
Motor vehicle tax
Annual tax: 81 €
Registration fee: 292 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.