Citroën Jumper
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2023 · Estija | ||||||
| Mileage | 31 496 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Van, 3 durys, 3 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.2, 103 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF7YBBPFBPG024372 | ||||||
| Reg. nr. | 300TOP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: rear
- Adjustable steering column: height
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Air-adjustable seats
- Height-adjustable seats
- Comfort seats
- Front armrest
- Power windows: 2
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Summer tires
- Includes winter tires
Kitas
- Trailer hitch
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.2 l |
| Cubic capacity: | 2179 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| CO₂ emission: | 238 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 3 vnt |
| Durys: | 3 vnt |
| Length: | 5413 mm |
| Width: | 2050 mm |
| Height: | 2522 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2030 kg |
| Technical max. mass: | 3300 kg |
| Load bearing capacity: | 1270 kg |
| Weight of road train: | 5800 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3450 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Kehtiv tehasegarantii !
- Eesti ajalugu-
Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 152 €
Registration fee: 1371 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.