Kia Stinger
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2018 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 99 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | GT | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 3.3, 272 kW G6DP | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | KNAE551CDJ6035746 | ||||||
| Reg. nr. | 338DJS | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system: front, rear
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Rear Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes: painted brake calipers
- Alarm system
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Climate control: 3 zones, automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: 360
- Parking sensors: 360
- Headlights with Follow Me Home function
- Information projected onto the windshield
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth, electric, with memory
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: three-way, with memory, front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Ventilated seats: front
- Seat heaters: front, rear
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Puddle lights
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
Salonas
- Floor mats: textile
- Trunk mat: textile
- Headliner: dark
- Nahkpolster: white
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo: original
- Bluetooth
Žibintai
- Cornering lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes summer tires
Kitas
- Cargo cover
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 3.3 l |
| Cubic capacity: | 3342 cm³ |
| Power: | 272 kW |
| City fuel cons.: | 14.2 l/100 km |
| Highway: | 8.5 l/100 km |
| Average: | 10.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 244 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 4.8 s |
| Maximum speed: | 270 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4830 mm |
| Width: | 1870 mm |
| Height: | 1400 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1920 kg |
| Technical max. mass: | 2325 kg |
| Load bearing capacity: | 405 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2905 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Exchange optionMotor vehicle tax
Annual tax: 639 €
Registration fee: 2968 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
BMW X3
2020, 131 000 km
26 900 €
308 €/month
Land Rover Range Rover Sport
2018, 148 000 km
26 900 €
307 €/month
Audi Q3
2019, 77 442 km
26 999 €
286 €/month
Volkswagen Tiguan
2018, 110 000 km
28 000 €
316 €/month
Volkswagen Passat
2020, 89 500 km
28 500 €
321 €/month
Mercedes-Benz CLA 45 AMG Shooting Brake
2017, 86 245 km
28 700 €
324 €/month