Toyota Proace
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2018 · Estija | ||||||
| Mileage | 97 815 km | ||||||
| Body type | Van, Panelvan, 4 durys, 3 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 1.6, 85 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | YARVBBHXHGZ107286 | ||||||
| Reg. nr. | 656MRR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 28.02.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Height-adjustable seats
- Front armrest
- Power windows: front
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Half leather upholstery
Multimedija
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
Padangos ir ratlankiai
- Wheel covers
- Summer tires
- Winter tires
Kitas
- Trailer hitch
- Toyota relax garantii 10A
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1560 cm³ |
| Power: | 85 kW |
| City fuel cons.: | 5.6 l/100 km |
| Highway: | 5 l/100 km |
| Average: | 5.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 137 g/km |
| Maximum speed: | 160 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 3 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4959 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Height: | 1910 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1740 kg |
| Technical max. mass: | 2660 kg |
| Load bearing capacity: | 920 kg |
| Weight of road train: | 4060 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 410 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Toyota Proace
2018, 189 223 km
13 020 €
145 €/month
Toyota Proace
2018, 122 794 km
13 990 €
150 €/month
Ford Transit Custom
2017, 138 100 km
13 850 €
159 €/month
Ford Transit Custom
2016, 139 500 km
13 850 €
149 €/month
Renault Trafic
2020, 117 556 km
13 990 €
160 €/month
Opel Vivaro
2018, 127 000 km
14 200 €
163 €/month