Mazda 6
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2015 · Prancūzija | ||||||
| Mileage | 210 000 km | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.2, 129 kW SH | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | JMZGJ622871311806 | ||||||
| Reg. nr. | 778NDN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 28.02.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Automatic hazard lights
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Rear Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Driver Drowsiness Detection System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Brakes
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Sunroof: electric
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Information projected onto the windshield
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Ventilated seats: front
- Seat heaters: front, rear
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats
- Sport seats: front
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Automatic heated windshield washers
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
Salonas
- Floor mats: textile
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Dashboard: leather-wrapped, contrast stitching
- Center console: leather-wrapped, contrast stitching
- Headliner: light
- Nahkpolster: beige, white, contrast stitching
- Lighting package
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Navigation system: with map
- Trip computer
- Car phone
- Stereo: original, usb port, memory card slot
- Speakers
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire repair kit
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
Kitas
- Veljed Mazda 19”
- E-loop
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.2 l |
| Cubic capacity: | 2191 cm³ |
| Power: | 129 kW |
| City fuel cons.: | 6 l/100 km |
| Highway: | 4.2 l/100 km |
| Average: | 4.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 127 g/km |
| Maximum speed: | 216 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4865 mm |
| Width: | 1840 mm |
| Height: | 1450 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1600 kg |
| Technical max. mass: | 2070 kg |
| Load bearing capacity: | 470 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 730 kg |
| Wheelbase: | 2830 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Heade lisade, mootririkkega Mazda 6
Kere heas korras nii väljast kui alt, veermik vaikne, käike vahetas ilusti. 2 võtit, reg tasu makstud, aasatamaks makstud. Ülevaatus 02/2027Mootoririkkega.
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 121 €
Registration fee: 406 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.