Ford Transit Courier
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2025 · Estija | ||||||
| Mileage | 18 692 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | Trend Van | ||||||
| Body type | Van, 3 durys, 2 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.0, 73.5 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 01.04.2028, kuni 100 000 km | ||||||
| VIN | WF04NAER74RS24848 | ||||||
| Reg. nr. | 741DDV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Alarm system
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: air conditioner
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional
- Front armrest
- Power windows
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
Salonas
- Floor mats: rubber
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Textile upholstery
Multimedija
- Display: front
- Stereo: original
- Speakers
Žibintai
- Fog lights
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
Kitas
- Cargo securing hooks
- Trip computer
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.0 l |
| Cubic capacity: | 999 cm³ |
| Power: | 73.5 kW |
| CO₂ emission: | 150 g/km |
| Maximum speed: | 167 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Van |
| Sėdimos vietos: | 2 vnt |
| Durys: | 3 vnt |
| Length: | 4343 mm |
| Width: | 1813 mm |
| Height: | 1845 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1346 kg |
| Technical max. mass: | 1910 kg |
| Load bearing capacity: | 564 kg |
| Weight of road train: | 2910 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 650 kg |
| Wheelbase: | 2692 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
6 Kuud tasuta kasko
Tehasegarantii 04.2028 või 100000 kmAvariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 600 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Ford Transit Courier
2025
18 500 €
207 €/month
Toyota Corolla
2023, 74 301 km
17 990 €
193 €/month
Toyota Corolla
2023, 64 075 km
17 990 €
193 €/month
Toyota Corolla
2023, 55 950 km
17 990 €
193 €/month
Toyota Corolla
2023, 56 869 km
17 990 €
193 €/month
Toyota Corolla
2023, 63 850 km
17 990 €
193 €/month