Volkswagen Transporter
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2014 · Švedija | ||||||
| Mileage | 240 000 km | ||||||
| Body type | 5 durys, 3 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 103 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | WV1ZZZ7HZEH048903 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| CO₂ emission: | 211 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Sėdimos vietos: | 3 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4892 mm |
| Width: | 1904 mm |
| Height: | 1970 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2135 kg |
| Technical max. mass: | 3000 kg |
| Load bearing capacity: | 865 kg |
| Weight of road train: | 5300 kg |
| Max braked trailer weight: | 2500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3000 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
L1H1. Kaubar 2500. Haagis 2500kg. Serviceline(taga riiulid sahtlitega, invereter-voolumuundur Xantex 1800, siinil väljatõmmatav seadme alus). Comfortline varustus. Käetugi. El. aknad, el. peeglid sooj. käetoed. MF-nahkrool püsikiirus, ESP. Põhjamaapakett: 3*akud. webasto taimeri ja puldiga, 1*istmesooj. seisusoojendus, NR. 2 soojustatud vahesein. Konks. 2 võtit. 2 kompl. rattaid. Hooldusr. viimane hoole 240t. (hooratta kompl. õli, filtrid, kuulliigendid, hammasrihma kompl. veepumbaga). TYV kehtib12. 2026 Kontrollitud läbisõit. TA akt tehtud, saab kohe registreerida.Motor vehicle tax
Annual tax: 146 €
Registration fee: 722 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.
Similar offers
Volkswagen Transporter
2014, 272 000 km
7999 €
98 €/month
Volkswagen Transporter
2014, 132 950 km
14 550 €
177 €/month
Volkswagen Golf
2016, 157 000 km
11 200 €
124 €/month
Volvo XC60
2013, 279 200 km
11 790 €
143 €/month
Volvo XC70
2014, 272 500 km
11 790 €
143 €/month
Audi A6
2015, 275 000 km
11 900 €
139 €/month