Chevrolet Cruze
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2013 · Estija | ||||||
| Mileage | Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.4, 103 kW A14NET | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | KL1JF3589DK143686 | ||||||
| Reg. nr. | 491BJZ | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Seller: Tauri
Įranga
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front
- Half leather upholstery
Multimedija
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, memory card slot, aux input
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
Padangos ir ratlankiai
- Wheel covers
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.4 l |
| Cubic capacity: | 1362 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 7.5 l/100 km |
| Highway: | 4.8 l/100 km |
| Average: | 5.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 136 g/km |
| Maximum speed: | 200 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4681 mm |
| Width: | 1797 mm |
| Height: | 1521 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1515 kg |
| Technical max. mass: | 1940 kg |
| Load bearing capacity: | 425 kg |
| Max braked trailer weight: | 1200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 695 kg |
| Wheelbase: | 2685 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müüa Chevrolet cruze 2013a
Asub pärnus, huvi korral lisainfo saamiseks võtta ühendust ja räägime lähemalt. Topelt võtmed
Talverehvid eraldi velgedel kaasa
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 102 €
Registration fee: 366 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.