Jeep Grand Cherokee
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2015 · Vokietija | ||||||
| Mileage | 162 000 km | ||||||
| Komplektacija | SRT | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 6.4, 344 kW J | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | 1C4RJFDJ0FC764609 | ||||||
| Reg. nr. | 064SRT | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Brakes: vented
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- Panoramic roof: openable, with power-operated roller blind
- 12V power outlet
- USB
- Sunroof: glass, electric
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: front, rear
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: electric
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Ventilated seats: front
- Seat heaters: front, rear
- Comfort seats: front, rear
- Front armrest
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: textile
- Cup holders: front, rear
- Center console
- Headliner: dark
- Nahkpolster: brown
Multimedija
- Display: front
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo
- Amplifier
- Speakers
- CD player: speaker box
- Bluetooth
- Electric antenna
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
Kitas
- Sports suspension
- Sports exhaust
- Trip computer
- Tagaklaasi puhasti
- Tagaklaasi soojendus
- Välistemperatuuri näidik
- 6.4L V8 HEMI bensiinimootor, 344 kW
- Nelikvedu (4WD)
- Sport- ja Track-režiimid
- Launch Control
- Adaptiivne püsikiiruse hoidja (ACC)
- Pimenurga jälgimissüsteem (Blind Spot Monitoring)
- Ristuva liikluse hoiatus (Rear Cross Traffic Alert)
- Sõiduraja hoidmise abisüsteem
- Kokkupõrke ennetussüsteem (Forward Collision Warning + automaatne pidurdamine)
- Parkimisandurid ees ja taga
- Tagurduskaamera
- Keyless Entry & Start võtmevaba sisenemine ja käivitamine
- Elektriline pagasiluuk
- Panoraamkatus
- Bi-Xenon / LED esituled automaatsete kaugtuledega
- Sportlik väljalaskesüsteem
- Nahksisu
- Elektriliselt reguleeritavad mäludega istmed
- Istmesoojendused ees ja taga
- Istmete ventilatsioon ees
- Soojendusega rool
- Kahetsooniline kliimaseade
- Navigatsiooniseade
- Premium helisüsteem Harman Kardon
- Bluetooth
- USB
- Multifunktsionaalne rool
- Valuveljed R22
- Must lagi
- Tehtud hooldus
- Registreerimistasu tasutud
- Jeep Grand Cherokee SRT 2015 – maksimaalne võimsus ja luksus ühes paketis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 6.4 l |
| Cubic capacity: | 6417 cm³ |
| Power: | 344 kW |
| City fuel cons.: | 20.3 l/100 km |
| Highway: | 9.6 l/100 km |
| Average: | 13.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 315 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 4.8 s |
| Maximum speed: | 257 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4846 mm |
| Width: | 1954 mm |
| Height: | 1749 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2498 kg |
| Technical max. mass: | 2949 kg |
| Load bearing capacity: | 451 kg |
| Max braked trailer weight: | 2949 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2914 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
- 2 võtit- Läbisõidu garantii
- Tehtud hooldus!
- Registreerimistasu tasutud!
- Registreerimisnumber 064SRT sisaldub hinnas!
Autole teostatud tehniline kontroll, hooldus ning müügieelne ettevalmistus.
CarSwap OÜ pakub ka vahetuse ja vana auto sissemakse võimalust.
Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida.
Для обмена или в качестве первоначального взноса также подходит Ваш автомобиль.
REGISTRIMAKS ON HINNA SEES!
EST +372 56350259
RUS +372 58828876
https://carswap.ee/et
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 689 €
Registration fee: 2394 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Audi S7
2014, 195 000 km
27 000 €
Mercedes-Benz E 400
2017, 153 900 km
27 900 €
308 €/month
Mercedes-Benz CLA 45 AMG Shooting Brake
2017, 86 245 km
28 700 €
324 €/month
Volvo XC90
144 000 km
28 880 €
330 €/month
Audi S5
2017, 160 000 km
29 900 €
349 €/month
Volvo V90 Cross Country
2017, 167 600 km
29 990 €
354 €/month