Renault Arkana
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2022 · Estija | ||||||
| Mileage | Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | RS-Line | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 1.6, 69 kW H4M C6 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| Warranty | 03.2027 | ||||||
| VIN | VF1RJL002UC308750 | ||||||
| Reg. nr. | 904HRP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 | ||||||
Seller: SakuTume
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Rear seat reminder system
- Child lock
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Front Cross Traffic Alert
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Emergency Call System (eCall)
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- 12V power outlet
- USB
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Automatic parking function
- Climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: rear
- Parking sensors: 360
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Wireless phone charging
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated, sport steering wheel
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: adjustable, with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Dashboard
- Center console
- Headliner: dark
- Nahkpolster: black, contrast stitching
- Lighting package
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay: wireless
- Android Auto: wireless
- Navigation system
- Hands-free system
- DAB radio
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, aux input
- Speakers
- Voice control
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Turn signals: led
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
Kitas
- Front and rear mud flaps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 69 kW |
| City fuel cons.: | 3.5 l/100 km |
| Highway: | 4.6 l/100 km |
| Average: | 4.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 110 g/km |
| Maximum speed: | 172 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Oranžinė |
| Body type: | Hatchback |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4568 mm |
| Width: | 1802 mm |
| Height: | 1571 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1544 kg |
| Technical max. mass: | 1961 kg |
| Load bearing capacity: | 417 kg |
| Max braked trailer weight: | 760 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2720 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Renault Arkana RS-LINE
RS-LINE. Hea öko pill. Kaasa uueväärsed naastrehvid Goodyear Ultra Grip Ice Arctic. Originaal tekstiil- ja kummimatid. Ei ole olnud demoauto. Tänu iselaadivale hübriidsüsteemile väga säästlik ja vaikne. Aastamaks 50.-, registreerimistasu 507.50 (võimalus ka ilma registreerimistasuta). Ainult RS-Lineile omane oranž värv. Auto igapäevases kasutuses, seega läbisõit ajas muutuv. Hetkel turu soodsaim hind kuna uus ja suurem Renault tellitud. Kehtiv tehasegarantii. Lisainfo vaid ühe kõne kaugusel.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 458 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Renault Arkana
2022, 45 400 km
16 000 €
182 €/month
Renault Arkana
2022, 198 359 km
16 099 €
190 €/month
Renault Arkana
2022, 70 000 km
18 480 €
211 €/month
Renault Arkana
2022, 76 259 km
18 490 €
212 €/month
Renault Arkana
2022, 80 000 km
18 490 €
212 €/month
Renault Arkana
2022, 60 000 km
18 990 €
217 €/month