Maserati Spyder
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2003 · Jungtinės Valstijos | ||||||
| Komplektacija | Cambiocorsa | ||||||
| Body type | Convertible, roadster, 2 durys, 2 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 4.2, 287 kW M138 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | ZAMBB18A430009404 | ||||||
| Reg. nr. | 646RTW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Immobiliser
Komfortas
- Climate control: automatic climate control
- Steering wheel: leather-wrapped
- Power windows
- Central locking
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats
- Nahkpolster: beige
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 4.2 l |
| Cubic capacity: | 4244 cm³ |
| Power: | 287 kW |
| Emission standard: | Euro 3 |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Convertible, roadster |
| Sėdimos vietos: | 2 vnt |
| Durys: | 2 vnt |
| Length: | 4303 mm |
| Width: | 1822 mm |
| Height: | 1305 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1894 kg |
| Technical max. mass: | 2000 kg |
| Load bearing capacity: | 106 kg |
| Wheelbase: | 2440 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Maserati Spyder Cambiocorsa
Registreerimistasu makstud.
USA-st toodud, Eestis sõitnud 500 km, hetkel igati sõidukorras.
Värske tehniline ülevaatus aastaks.
NB! Lugege palun tähelepanelikult:
Auto vaatamine KONKREETSE OSTUHUVI korral telefonitsi ette kokku leppida / sōnumitele/e-mailidele ja SMS-dele ei vasta, l6bus6ite ei paku.
Asukoht reeglina: Kautjala tee 6, 75316 Patika
Eesti.
NB! Ainult eelneva telefonikokkuleppe alusel.
- kokkuleppel ja ainult juhul, kui ostuplaan kindel
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 581 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.