BMW 530
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 11.2013 · Italija | ||||||
| Mileage | 275 600 km | ||||||
| Komplektacija | D xdrive | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 190 kW N57D30A | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WBA5K310X0D486399 | ||||||
| Reg. nr. | 881HLM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Keyless start
- Climate control
- Exterior mirrors: electric, heated
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: height, depth, electric, with memory
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Foldable rear seat backrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors
- Start-stop system
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
- Separate climate control for rear seats
- Sport package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats
- Cup holders
- Nahkpolster
Multimedija
- Display: front
- Trip computer
- Stereo
- Amplifier
- Speakers
Žibintai
- Daytime running lights
- Rear lights
- Automatic daytime running light activation
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2993 cm³ |
| Power: | 190 kW |
| City fuel cons.: | 6.9 l/100 km |
| Highway: | 5.2 l/100 km |
| Average: | 5.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 154 g/km |
| Maximum speed: | 248 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Rudas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4907 mm |
| Width: | 1860 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1995 kg |
| Technical max. mass: | 2530 kg |
| Load bearing capacity: | 535 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2968 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Finanseerimis võimalus **TELLI VEOAUTO EUROOPAST OTSE LIISINGUSSE!** Sina valid – meie toome! ✔ Suur valik veoautosid üle Euroopa ✔ Vormistame auto otse liisingu nimele ✔ Kiire ja mugav protsess ✔ Usaldusväärne ja turvaline ost **Auto kohal juba 3 päevaga!** Säästa aega ja raha – leiame just Sulle sobiva veoauto. Võta meiega ühendust ja küsi pakkumist juba täna!Motor vehicle tax
Annual tax: 203 €
Registration fee: 640 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.