Škoda Superb
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2021 · Švedija | ||||||
| Mileage | 91 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 160 kW DGE | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | TMBJW7NP2M7060571 | ||||||
| Reg. nr. | 977VZW | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Įkraunamas hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 1.4 cm³ |
| Power: | 160 kW |
| Average: | 1.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 28 g/km |
| Maximum speed: | 225 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4862 mm |
| Width: | 1864 mm |
| Height: | 1511 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1840 kg |
| Technical max. mass: | 2259 kg |
| Load bearing capacity: | 419 kg |
| Max braked trailer weight: | 1600 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2836 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Avariivaba, suitsuvaba ja nagu uus auto. Ökonoomne ja mugav auto, kodulaadija tuleb kaasa.Sõiduk SKODA SUPERB (977VZW) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis. Liikluskindlustuse registri andmetel ei ole sõiduk osalenud sellises sõidukikindlustuse juhtumis, kus kahjustatud sõiduki taastamist ei peetud otstarbekaks ja seetõttu hüvitati sõiduki turuväärtus.
Motor vehicle tax
Annual tax: 74 €
Registration fee: 317 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.