Mazda MX-5
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 07.2007 · Latvija | ||||||
| Mileage | 102 000 km | ||||||
| Komplektacija | NC1 | ||||||
| Body type | Convertible, roadster, 2 durys, 2 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.8, 93 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | JMZNC188270114246 | ||||||
Įranga
Multimedija
- Speakers
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studded tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Sports exhaust
- Front and rear mud flaps
- AUX out juhe, Lisaks tuleb Hardtop
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1800 cm³ |
| Power: | 93 kW |
| City fuel cons.: | 10 l/100 km |
| Highway: | 6 l/100 km |
| Average: | 8 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 55 l |
| CO₂ emission: | 174 g/km |
| Maximum speed: | 200 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | Convertible, roadster |
| Sėdimos vietos: | 2 vnt |
| Durys: | 2 vnt |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1155 kg |
| Technical max. mass: | 1355 kg |
| Load bearing capacity: | 200 kg |
Additional information
Exchange optionMotor vehicle tax
Annual tax: 82 €
Registration fee: 356 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.