Toyota RAV4
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 09.2007 · Estija | ||||||
| Mileage | 220 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Komplektacija | Luxury | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.2, 100 kW 2AD-FTV | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | JTMBA31V005059893 | ||||||
| Reg. nr. | 606MKH | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
Komfortas
- Cooled glovebox: front
- 12V power outlet: 2 vnt
- Climate control: 2 zones, automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Adjustable steering column: height, depth
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Sun visor mirrors: 2 vnt, with lighting
- Reading lights
- Roof rails: original
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber
- Trunk mat: rubber
- Cup holders: front
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Textile upholstery
Multimedija
- Speakers
- CD player: speaker box
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel: full-size
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
- Front and rear mud flaps
- Ostetud uuena Eestist, üks omanik. Avariivaba. Lisaks kaasa originaalvelgedel talverehvid.
- Reg tasu 377,15
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.2 l |
| Cubic capacity: | 2231 cm³ |
| Power: | 100 kW |
| City fuel cons.: | 8.1 l/100 km |
| Highway: | 5.6 l/100 km |
| Average: | 6.6 l/100 km |
| Fuel tank capacity: | 60 l |
| CO₂ emission: | 173 g/km |
| Acceleration 0-100 km/h: | 10.5 s |
| Maximum speed: | 180 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4395 mm |
| Width: | 1815 mm |
| Height: | 1685 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1660 kg |
| Technical max. mass: | 2190 kg |
| Load bearing capacity: | 530 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2560 mm |
| Number of axles: | 2 |
| Wheel formula: | 4x4 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 89 €
Registration fee: 378 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.