Toyota Hilux
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 06.2015 · Estija | ||||||
| Mileage | 199 100 km | ||||||
| Body type | 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 126 kW 1KD-FTV | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | AHTFZ29G209129285 | ||||||
| Reg. nr. | 693MJY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.05.2026 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Additional brake light
- ABS brakes
- Alarm system
Komfortas
- USB
- Climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control
- Parking camera: rear
- Adjustable steering column: height, depth
- Steering wheel: leather-wrapped
- Seat heaters
- Front armrest
- Power windows
- Outside temperature display
- Central locking
- Rear window defroster
Multimedija
- Display: touchscreen
- Stereo: original
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Winter tires: studless winter tires
- Alloy wheels
Kitas
- Trailer hitch
- Side steps
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2982 cm³ |
| Power: | 126 kW |
| City fuel cons.: | 9.5 l/100 km |
| Highway: | 6.7 l/100 km |
| Average: | 7.7 l/100 km |
| CO₂ emission: | 203 g/km |
| Maximum speed: | 170 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5260 mm |
| Width: | 1835 mm |
| Height: | 1860 mm |
| Vehicle category: | N1G |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2077 kg |
| Technical max. mass: | 2730 kg |
| Load bearing capacity: | 653 kg |
| Max braked trailer weight: | 2800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3085 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Korralik ja hästi hoitud, uuena Eestis ostetud ja praegu teine omanik.Auto on igapäevases kasutuses.
Motor vehicle tax
Annual tax: 145 €
Registration fee: 800 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.