Toyota Hilux Double Cab SR+ 4WD N1
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2016 · Estija | ||||||
| Mileage | 139 721 km | ||||||
| Body type | Pickup, Pickup, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 126 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | AHTFZ29G709142632 | ||||||
| Reg. nr. | 540BSC | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 | ||||||
Inspected vehicle
Sõidukile kehtib kõikehõlmav Toyota garantii ja maanteeabiteenus. Sõiduk on põhjalikult kontrollitud ja usaldusväärne.
- 2-aastane garantii
- 2-aastane maanteeabi
- 44 punkti tehniline kontroll
- Hybrid Life Assurance
- Sõiduks valmis
- Toyota Liising ja Kindlustus
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Seat heaters: front
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Outside temperature display
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
- Nahkpolster: black
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port, mp3 mängija, aux input
- Speakers
- CD player
- Bluetooth
Žibintai
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Alloy wheels: 17"
Kitas
- Trailer hitch
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2982 cm³ |
| Power: | 126 kW |
| City fuel cons.: | 10.9 l/100 km |
| Highway: | 7.3 l/100 km |
| Average: | 8.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 227 g/km |
| Maximum speed: | 175 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Pickup |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5260 mm |
| Width: | 1835 mm |
| Height: | 1860 mm |
| Vehicle category: | N1G |
| Transporto priemonės tipas: | Furgonas |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2102 kg |
| Technical max. mass: | 2730 kg |
| Load bearing capacity: | 628 kg |
| Weight of road train: | 5230 kg |
| Max braked trailer weight: | 2800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3085 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Auto hinnale lisandub registreerimistasu!NB: Auto asukoht on Amserv Peetri, aadress: Reti tee 14, Peetri, 75312 Harju maakond!
Lahtiolekuajad: E-R kella 9:00 – 18:00 L ja P suletud Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumites. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 560 €
Registration fee: 2128 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.