Volvo V90 Cross Country
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2020 · Latvija | ||||||
| Mileage | 97 709 km | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 184 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | YV1PZ25UCL1110534 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags: passenger airbag deactivation option
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Alarm system: with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Electrically heated windshield
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with foot gesture, with remote
- Parking heater (pre-heater): engine, cabin
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: textile
- Nahkpolster: beige
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, usb port
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Cornering lights
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Winter tires
- Alloy wheels: 18"
Kitas
- Cargo cover
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1969 cm³ |
| Power: | 184 kW |
| CO₂ emission: | 196 g/km |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4939 mm |
| Width: | 1903 mm |
| Height: | 1506 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1834 kg |
| Technical max. mass: | 2400 kg |
| Load bearing capacity: | 566 kg |
| Weight of road train: | 4800 kg |
| Max braked trailer weight: | 2400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2941 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müügihinnale lisandub registreerimistasu. Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 436 €
Registration fee: 1450 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Kia Stinger
2018, 99 000 km
27 900 €
298 €/month
Volkswagen Tiguan
2018, 110 000 km
28 000 €
319 €/month
Volkswagen Passat
2020, 89 500 km
28 500 €
325 €/month
Alfa Romeo Stelvio
2020, 72 038 km
28 900 €
310 €/month
Mercedes-Benz CLA
2019, 89 140 km
28 951 €
331 €/month
BMW X1
2020, 56 700 km
29 000 €
330 €/month