Opel Insignia
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 03.2019 | ||||||
| Mileage | 195 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 125 kW | ||||||
| Transmisija | Mechaninė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | W0VZT8GG9K1041021 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 05.04.2027 | ||||||
Įranga
- Hooldusajalugu
- 2x võtmed
- Kaks komplekti rehve
- Kergmetallveljed suve- ja talverehvidega
- Parkimisandur, andurid ees ja taga
- Stabiilsuskontrollisüsteem (ESP)
- Kahetsooniline automaatne kliimaseade
- Püsikiirusehoidja ja kiirusepiiraja
- Soojendusega esiistmed
- Isofix-kinnitusvalmidus tagaistmetel
- 40/20/40-tagaistmed, elektriline lukustuse vabastus tagaistmetele
- Tumedad tagaklaasid
- Elektrilised küljeaknad taga
- Elektrilised küljeaknad ees
- Sademõõtur
- Elektriline käsipidur
- LED-päevatuled ja LED-tagatuled
- Elektriliselt reguleeritavad soojendusega välispeeglid
- Kaugjuhitav kesklukustus
- Võtmeta avamis- ja käivitussüsteem
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1956 cm³ |
| Power: | 125 kW |
| Average: | 6.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 160 g/km |
| Maximum speed: | 220 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 5004 mm |
| Width: | 1863 mm |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1666 kg |
| Technical max. mass: | 2240 kg |
| Max braked trailer weight: | 1950 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysMotor vehicle tax
Annual tax: 342 €
Registration fee: 1123 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Opel Insignia
2021, 158 173 km
13 899 €
155 €/month
Renault Trafic
2017, 119 000 km
13 350 €
153 €/month
Renault Trafic
2017, 98 000 km
13 400 €
144 €/month
Toyota Proace
2018, 122 794 km
13 490 €
145 €/month
Toyota Proace
2017, 285 000 km
13 799 €
162 €/month
Ford Transit Custom
2017, 138 100 km
13 850 €
158 €/month