Land Rover Discovery Sport SE
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2021 · Estija | ||||||
| Mileage | 76 797 km | ||||||
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Hibridas (benzinas/elektra) | ||||||
| Variklis | 2.0, 147 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | SALCA2BX0MH895795 | ||||||
| Reg. nr. | 576NVM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.04.2027 | ||||||
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering: speed-sensitive
- Airbags
- Side curtain airbags
- ISOFIX child seat attachment: front, rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Auto Hold function
- Vehicle Stability Control
- Lane Keep Assist
- Lane Change Assist
- Blind Spot Warning
- Traction Control System
- Traffic Sign Recognition and Display
- Immobiliser
- Alarm system: with tilt sensor, with ultrasonic sensor
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
- Mountain brake
Komfortas
- Adjustable suspension
- Electrically heated windshield
- 12V power outlet
- Keyless entry and locking
- Tailgate with electric opening and closing: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Exterior mirrors: electric, heated, with memory, auto-dimming, folding
- Rearview mirror: auto-dimming
- Cruise control: adaptive
- Parking camera: 360
- Parking sensors: front, rear
- Headlights with Follow Me Home function
- Virtual cockpit
- Adjustable steering column: depth
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped, heated
- Electrically adjustable seats: with memory, front
- Height-adjustable seats
- Lumbar-adjustable backrest
- Seat heaters: front
- Foldable rear seat backrest
- Comfort seats
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest: with storage compartment
- Power windows: front, rear
- Tinted windows
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting
- Reading lights
- Start-stop system
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Differential: electronic
- Rear window defroster
- Winter package
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Seat back pockets
- Floor mats
- Cup holders: front, rear
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Nahkpolster: beige
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Navigation system: with map
- WIFI
- Hands-free system
- Trip computer
- Stereo: original, mp3 mängija
- Amplifier
- Speakers
- Subwoofer
- Voice control
- Bluetooth
- Electric antenna
Žibintai
- Low beam headlights: led
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Automatic daytime running light activation
- High beam assist
- Headlight leveling system
Padangos ir ratlankiai
- Tire pressure monitoring system
- Summer tires
- Alloy wheels: 20"
Kitas
- Cargo cover
- Cargo securing hooks
- Registreerimistasu makstud
- Nelivedu
- Mäludega nahkistmed
- Soojendusega rool
- Soojendusega esiklaas
- Adaptiivne kiirushoidja
- Sõiduraja hoidmise süsteem
- Pimenurga hoiatus
- Võtmeta avamine ja käivitus
- 360 kraadi parkimine
- Led tuled
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibridas (benzinas/elektra) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 147 kW |
| City fuel cons.: | 10.4 l/100 km |
| Highway: | 6.3 l/100 km |
| Average: | 7.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 211 g/km |
| Maximum speed: | 207 km/h |
Body and seats
| Spalva: | Mėlynas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4597 mm |
| Width: | 1904 mm |
| Height: | 1693 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2095 kg |
| Technical max. mass: | 2550 kg |
| Load bearing capacity: | 455 kg |
| Weight of road train: | 4550 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2741 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis.Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll
Ostame tagasi Teie praeguse sõiduki! Avariilisuse info:
Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
Motor vehicle tax
Annual tax: 588 €
Registration fee: 2101 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.