Škoda Superb
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2012 · Estija | ||||||
| Mileage | 579 000 km | ||||||
| Body type | Sedan, 4 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 125 kW CFG | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | TMBAF63T0C9064728 | ||||||
| Reg. nr. | 495TJP | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 125 kW |
| City fuel cons.: | 7.6 l/100 km |
| Highway: | 5.1 l/100 km |
| Average: | 6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 157 g/km |
| Maximum speed: | 220 km/h |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Spalva: | Baltas |
| Body type: | Sedan |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 4 vnt |
| Length: | 4838 mm |
| Width: | 1817 mm |
| Height: | 1462 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1572 kg |
| Technical max. mass: | 2135 kg |
| Load bearing capacity: | 563 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2758 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Müün oma ustavat valget ratsut
Käivitub, sõidab ja toimetab nii nagu peab, tee äärde ei jäta ja minekut on.Registeerimistasu makstud
Hooldused tehtud
Veermik vaikne
Kast vahetab käike sujuvalt
Hammasrihm vahetatud
Veepump + termostaat uued
Uued tagumised pidurid
Uus aku
Kerel roostet, iluvigu leidub – ei ole uus auto Tehniliselt hea,ideaalne kellelegi, kes tahab odavat ja kindlat liikurit, nipet näpet tarvis ka teha
Tingimisruum olemas kohapeal
Sakus,Kirjuta,tule vaatama ja tule proovima
Motor vehicle tax
Annual tax: 126 €
Registration fee: 436 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Seller: Kirsika-MirellTelefonas: 56259*** Show
E-mail: kirsika.mirell.annus@gmail.com
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen