Honda Civic
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 01.2016 · Estija | ||||||
| Mileage | 130 000 km Serviso knygelė |
||||||
| Body type | Wagon, luukpära, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 1.8, 104 kW R18Z4 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | SHHFK2850FU503648 | ||||||
| Reg. nr. | 477BPV | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.09.2027 | ||||||
Seller: Herdis
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags
- Seat belt pretensioners
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment
- Additional brake light
- ABS brakes
- Automatic braking system
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Anti-theft bolts/nuts
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
- Automatic Emergency Braking
Komfortas
- Electrically heated windshield
- 12V power outlet
- USB
- Climate control
- Exterior mirrors
- Rearview mirror
- Cruise control
- Parking camera
- Parking sensors: front, rear
- Adjustable steering column
- Steering wheel: multifunctional, leather-wrapped
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: front
- Height-adjustable seats
- Seat heaters: front
- Foldable passenger seat backrest
- Foldable rear seat backrest
- Front armrest: with storage compartment
- Rear armrest
- Power windows
- Tinted windows
- Roof rails
- Outside temperature display
- Rain sensor
- Central locking: with remote
- Windshield washer fluid level indicator
- Rear window defroster
Salonas
- Seat back pockets
- Floor mats: rubber, textile
- Trunk mat: textile
- Gear shift knob: leather-wrapped
- Handbrake lever: leather-wrapped
Multimedija
- Display: front
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Trip computer
- Car phone
- Amplifier
- Speakers
- Bluetooth
Žibintai
- Daytime running lights: led
- Fog lights
- Rear lights: led
- Automatic daytime running light activation
- Headlight leveling system
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Wheel covers
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
Kitas
- Cargo cover
- Trip computer
- Ostetud Eestist. Kõik hooldused õigeaegselt tehtud. Autol on olnud 2 omanikku, mõlemad naisterahvad. Mahukas ja töökindel auto.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 1.8 l |
| Cubic capacity: | 1798 cm³ |
| Power: | 104 kW |
| City fuel cons.: | 8.9 l/100 km |
| Highway: | 5.3 l/100 km |
| Average: | 6.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 155 g/km |
| Maximum speed: | 205 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4590 mm |
| Width: | 1770 mm |
| Height: | 1465 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1388 kg |
| Technical max. mass: | 1830 kg |
| Load bearing capacity: | 442 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 500 kg |
| Wheelbase: | 2595 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 186 €
Registration fee: 599 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.
Similar offers
Volkswagen Tiguan
2015, 192 342 km
9870 €
116 €/month
Nissan Qashqai
2016, 157 948 km
9900 €
117 €/month
Opel Grandland X
2018, 190 701 km
9980 €
117 €/month
Volkswagen Passat Variant
2016, 191 423 km
9990 €
118 €/month
Nissan Qashqai
2017, 144 000 km
9999 €
114 €/month
Honda Accord
2015, 100 000 km
10 000 €
107 €/month