Mercedes-Benz ML 350 Premium
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2010 · Italija | ||||||
| Mileage | 301 380 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 3.0, 170 kW 642832 | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | WDC1641251A583376 | ||||||
| Reg. nr. | 302BHN | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 | ||||||
Įranga
Žibintai
- Cornering lights
- Headlight washers
Padangos ir ratlankiai
- Spare wheel
- Tire pressure monitoring system
- Tire repair kit
- Winter tires: studded tires
- Alloy wheels
Kitas
- Järelmaksu võimalus
- Vahetus võimalus
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 2987 cm³ |
| Power: | 170 kW |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4788 mm |
| Width: | 1911 mm |
| Height: | 1765 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2185 kg |
| Technical max. mass: | 2830 kg |
| Load bearing capacity: | 645 kg |
| Max braked trailer weight: | 3500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2915 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Autole tehtud just hooldus
JÄRELMAKSU VÕIMALUS. Distansi hoidev püsikiiruse hoidja, konks, tagaistujate tv-d, Vent istmed jne jne.
Autole tehtud just hooldus ja vaadatud üle arvutiga.
Tagurduskaamera jne jne
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 127 €
Registration fee: 701 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.
Similar offers
Mercedes-Benz ML 320
2008
2500 €
71 €/month
Mercedes-Benz ML 320
2007, 445 000 km
3490 €
43 €/month
Mercedes-Benz ML 320
2007, 445 000 km
3490 €
43 €/month
Mercedes-Benz ML 320
2008, 390 000 km
3790 €
47 €/month
Mercedes-Benz ML 320
2007, 500 237 km
5000 €
61 €/month
Mercedes-Benz ML 280
2005, 364 555 km
5500 €
67 €/month