Renault Scenic
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 08.2024 | ||||||
| Mileage | 21 000 km | ||||||
| Body type | SUV, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Electric | ||||||
| Variklis | 125 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF1RCB00073450927 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 22.08.2028 | ||||||
Įranga
- Tehasegarantii kehtib
- 2x võtmed
- Pakiraam
- Täielik margiesinduse hooldusraamat
- Kaks komplekti rehve
- Kergmetallveljed suve- ja talverehvidega
- Mode 3 (ühendused Type 2 - Type 2)
- Nutikas võtmekaart jalutamise funktsiooniga
- Tagaistme seljatugi kokkuklapitav 40/20/40
- Elektrilised aknatõstukid taga
- Elektrilised aknatõstukid ees
- Elektriline tagaluuk
- Elektriline seisupidur
- Parkimisandur taga
- Parkimisandur ees
- Telefoni juhtmevaba laadimisalus
- Tagurduskaamera
- OpenR armatuurlaud 12,3" näidikupaneeliga
- Kohanduv püsikiiruse hoidja
- Soojuspump
- Soojendusega rool
- Istmesoojendus esiistmetel
- ISOFIX-kinnitused tagaistme külgkohtadel ja kaassõitja istmel
- CCS-kiirlaadimine
- Automaatne kahetsooniline kliimaseade
- Esitulede ja kaugtulede automaatne vahetussüsteem
- Adaptive Vision esitulede süsteem (LED)
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Electric |
| Power: | 125 kW |
| Acceleration 0-100 km/h: | 8.6 s |
Body and seats
| Spalva: | Raudonas |
| Body type: | SUV |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4470 mm |
| Width: | 1864 mm |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1822 kg |
| Technical max. mass: | 2340 kg |
| Max braked trailer weight: | 1100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
Additional information
The vehicle is located in the central warehouse. Delivery time is at least 7 daysMotor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 150 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.