Chevrolet Camaro RS
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2018 · Jungtinės Valstijos | ||||||
| Mileage | 71 000 km | ||||||
| Body type | Coupe, 2 durys, 4 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 3.6, 250 kW | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Galiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | 1G1FB1RS8J0112554 | ||||||
| Reg. nr. | 71ZSG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.11.2027 | ||||||
Seller: Kivi
Įranga
Saugumas ir apsauga
- Power steering
- Airbags: knee airbags
- Side curtain airbags
- Seat belt warning system
- ISOFIX child seat attachment: rear
- Additional brake light
- ABS brakes
- Vehicle Stability Control
- Traction Control System
- Electronic Parking Brake
- Immobiliser
- Alarm system
- Electronic Brakeforce Distribution
Komfortas
- 12V power outlet
- USB: usb-c
- Keyless entry and locking
- Keyless start
- Remote start: with remote
- Climate control: automatic climate control
- Cruise control
- Parking camera: front
- Headlights with Follow Me Home function
- Adjustable steering column: electric
- Steering wheel: multifunctional, sport steering wheel
- Paddle shifters
- Electrically adjustable seats: front
- Front armrest: with storage compartment
- Power windows: front
- Sun visor mirrors: with lighting
- Door interior lighting: selectable color
- Customizable ambient lighting
- Central locking: with remote
- Rear window defroster
Salonas
- Decorative interior mouldings
- Floor mats: rubber, textile
Multimedija
- Display: front, touchscreen
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Trip computer
- Amplifier
- Speakers
- Bluetooth
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
- Includes winter tires: studless winter tires
- Includes alloy wheels
Kitas
- Rear spoiler
- Full body kit
- Sports exhaust
- Luggage net in cargo area
- Tehase Bose audio.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 3.6 l |
| Cubic capacity: | 3564 cm³ |
| Power: | 250 kW |
| City fuel cons.: | 12 l/100 km |
| Highway: | 8 l/100 km |
| Average: | 10 l/100 km |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Coupe |
| Sėdimos vietos: | 4 vnt |
| Durys: | 2 vnt |
| Length: | 4835 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Height: | 1375 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1662 kg |
| Technical max. mass: | 1915 kg |
| Load bearing capacity: | 253 kg |
| Wheelbase: | 2570 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Chevrolet Camaro V6 RS
Esimesed pidurikettad/klotsid on uued. Tagumised kettad klotsid vahetatud aasta tagasi.
Mootori õli ja filter vahetatud 200km tagasi.
Käigukasti õli ja filter vahetatud 4 aastat tagasi.
Tehase NPP active exhaust.
Vajab natuke kere/värvi töid.
Talve rehvid (lamellid) eraldi velgedel.
Motor vehicle tax
Annual tax: 325 €
Registration fee: 1255 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.