Toyota Land Cruiser
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 02.2011 | ||||||
| Mileage | 383 000 km | ||||||
| Body type | Minivan, 5 durys, 7 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Dyzelinas | ||||||
| Variklis | 4.5, 210 kW 1VD | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Visų varomųjų ratų pavara | ||||||
| VIN | JTMHV05J904050121 | ||||||
| Reg. nr. | 789BDM | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.11.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dyzelinas |
| Cubic capacity: | 4.5 l |
| Cubic capacity: | 4461 cm³ |
| Power: | 210 kW |
| City fuel cons.: | 12 l/100 km |
| Highway: | 9.1 l/100 km |
| Average: | 10.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 270 g/km |
| Maximum speed: | 210 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Juodas |
| Body type: | Minivan |
| Sėdimos vietos: | 7 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4950 mm |
| Width: | 1970 mm |
| Height: | 1865 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2795 kg |
| Technical max. mass: | 3300 kg |
| Load bearing capacity: | 505 kg |
| Max braked trailer weight: | 3500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2850 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Продаю Toyota Land Cruiser 200
Продаю Toyota Land Cruiser 200, 2011 года.+372 5351 0178
Автомобиль в хорошем техническом состоянии, обслуживался своевременно. Надёжный и комфортный внедорожник.
Год выпуска: 2011
Пробег: 383 000 км
Цвет: чёрный
Двигатель: дизель 4.5 (4461 см3, 210 кВт)
Коробка передач: автомат
Привод: полный
По технической части: заменён насос AHC, установлены новые датчики положения кузова, заменены верхние шаровые, недавно заменены масло и фильтры, новые суппорта, свежая всесезонная резина.
В подарок зимняя шипованная резина и молдинги на двери.
Габариты: длина 4950 мм, ширина 1970 мм, высота 1865 мм. Полная масса: 3300 кг, грузоподъёмность: 505 кг. Разрешённая масса прицепа: 3500 кг с тормозами, 750 кг без тормозов.
Годовой налог: 357,32 €
Регистрационный сбор: 1441,80 €
Есть фото и видео рамы/днища, а также видео работы AHC, при необходимости отправлю.
Пишите в личные сообщения или звоните: +372 5351 0178
————
Müüa Toyota Land Cruiser 200, 2011. aasta.
+372 5351 0178
Auto on heas tehnilises seisukorras ja õigeaegselt hooldatud. Töökindel ja mugav maastur.
Aasta: 2011
Läbisõit: 383 000 km
Värv: must
Mootor: diisel 4.5 (4461 cm3, 210 kW)
Käigukast: automaat
Vedav sild: nelikvedu
Tehnilise poole pealt: vahetatud AHC pump, uued kere kõrguse andurid, vahetatud ülemised šarniirid, hiljuti vahetatud õli ja filtrid, uued pidurisadulad, värske aastaringne rehv.
Kaasa tulevad talvised naastrehvid ja ukseliistud.
Mõõdud: pikkus 4950 mm, laius 1970 mm, kõrgus 1865 mm. Täismass: 3300 kg, kandevõime: 505 kg. Haagise lubatud mass: piduritega 3500 kg, piduriteta 750 kg.
Aastamaks: 357,32 €
Registreerimistasu: 1441,80 €
Olemas pildid ja videod raamist/põhja alt ning AHC tööst, vajadusel saadan.
Kirjuta privaatsõnumisse või helista: +372 5351 0178
Exchange option
Motor vehicle tax
Annual tax: 263 €
Registration fee: 1225 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.