Peugeot 407
|
|||||||
| Būklė | Naudota | ||||||
| Initial reg. | 04.2009 · Estija | ||||||
| Mileage | 142 000 km | ||||||
| Body type | Wagon, 5 durys, 5 sėdimos vietos | ||||||
| Kuras | Benzinas | ||||||
| Variklis | 2.0, 103 kW RFJ | ||||||
| Transmisija | Automatinė | ||||||
| Pavara | Priekiniai varomieji ratai | ||||||
| VIN | VF36ERFJF21526514 | ||||||
| Reg. nr. | 970MLX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 | ||||||
Seller: A
Tallinn, Estija
Įranga
Komfortas
- Panoramic roof: with power-operated roller blind
Salonas
- Textile upholstery
Padangos ir ratlankiai
- Summer tires
- Alloy wheels
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzinas |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 103 kW |
| City fuel cons.: | 12.7 l/100 km |
| Highway: | 6.4 l/100 km |
| Average: | 8.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 208 g/km |
| Maximum speed: | 202 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Spalva: | Pilkas |
| Body type: | Wagon |
| Sėdimos vietos: | 5 vnt |
| Durys: | 5 vnt |
| Length: | 4763 mm |
| Width: | 1811 mm |
| Height: | 1486 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transporto priemonės tipas: | Lengvasis automobilis |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1564 kg |
| Technical max. mass: | 2136 kg |
| Load bearing capacity: | 572 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2725 mm |
| Number of axles: | 2 |
Additional information
Auto asub Tallinnas ning on igapäevases kasutuses.Motor vehicle tax
Annual tax: 104 €
Registration fee: 572 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
MOGO autolaen