Škoda Kodiaq
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 01.2021 · Igaunija |
| Komplektācija | L&K 2,0 TDI 147kW 7-k. DSG 4x4 |
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durvis, 7 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 2.0, 147 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 147 kW |
| City fuel cons.: | 6.7 l/100 km |
| Highway: | 5.2 l/100 km |
| Average: | 5.8 l/100 km |
| CO₂ emission: | 180 g/km |
| Maximum speed: | 212 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 7 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4699 mm |
| Width: | 1882 mm |
| Height: | 1685 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1952 kg |
| Technical max. mass: | 2500 kg |
| Load bearing capacity: | 548 kg |
| Weight of road train: | 4500 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2788 mm |
| Number of axles: | 2 |