Citroën Berlingo
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 10.2020 · Igaunija |
| Komplektācija | Live BlueHDi 100 |
| Body type | Minivan, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Dīzelis |
| Dzinējs | 1.5, 75 kW |
| Transmisija | Manuālā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Warranty | 3 kuud |
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 75 kW |
| CO₂ emission: | 141 g/km |
| Maximum speed: | 172 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4403 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1567 kg |
| Technical max. mass: | 2095 kg |
| Load bearing capacity: | 528 kg |
| Weight of road train: | 3395 kg |
| Max braked trailer weight: | 1300 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 740 kg |
| Wheelbase: | 2785 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Citroën Berlingo
2020, 140 473 km
10 900 €
117 €/month
Citroën Berlingo
2020, 91 255 km
11 900 €
128 €/month
Citroën Berlingo
2021, 135 934 km
12 900 €
138 €/month
Citroën Berlingo
2021, 79 788 km
12 995 €
139 €/month
Citroën Berlingo
2020, 210 359 km
13 099 €
146 €/month
Kia cee'd / Ceed
2020, 123 401 km
10 900 €
117 €/month