Citroën Berlingo
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 10.2021 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 79 788 km Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Van, 3 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 1.5, 75 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Warranty | 13.10.2027/150000 km | ||||||
| VIN | VR7EFYHYCMJ813925 | ||||||
| Reg. nr. | 968JDX | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- Elektriski apsildāms vējstikls
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna: augstums
- Augstumā regulējami sēdekļi
- Sēdekļu sildītāji
- Elektriskie logu pacēlāji
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Krūzīšu turētāji
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Brīvroku sistēma: bluetooth
- Automašīnas dators
- Stereo: oriģināls, usb ports
- Skaļruņi
Lukturi
- Lukturu korektors
Riepas un diski
- Skaistuma vairogi
- Riepu spiediena kontroles sistēma
- Vasaras riepas
- Ziemas riepas
Cits
- Piekabes āķis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.5 l |
| Cubic capacity: | 1499 cm³ |
| Power: | 75 kW |
| Average: | 5.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 148 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 3 gab |
| Length: | 4753 mm |
| Width: | 1848 mm |
| Height: | 1880 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1568 kg |
| Technical max. mass: | 2370 kg |
| Load bearing capacity: | 802 kg |
| Weight of road train: | 3370 kg |
| Max braked trailer weight: | 1000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 740 kg |
| Wheelbase: | 2975 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Tehasegarantii kuni 13.10.2027a.
* Vahetuse võimalus* Teostatud müügieelne ettevalmistus
* Sõidukil on kehtiv tehasegarantii kuni 13.10.2027a. / 150 000 km
Eesti Liikluskindlustuse Fondi www.lkf.ee andmetele ei ole sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Rohkem pilte, дополнителные фотографии, more photos - www.mobileautokeskus.ee.
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 466 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.