Peugeot 208
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 07.2016 · Igaunija | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 1.2, 60 kW HM01 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF3CCHMZ6GT057932 | ||||||
| Reg. nr. | 318BRR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2027 | ||||||
Seller: kertin
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1199 cm³ |
| Power: | 60 kW |
| City fuel cons.: | 5.5 l/100 km |
| Highway: | 3.9 l/100 km |
| Average: | 4.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 104 g/km |
| Maximum speed: | 175 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 3973 mm |
| Width: | 1739 mm |
| Height: | 1471 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1150 kg |
| Technical max. mass: | 1546 kg |
| Load bearing capacity: | 396 kg |
| Weight of road train: | 2366 kg |
| Max braked trailer weight: | 1150 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 520 kg |
| Wheelbase: | 2538 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Müüa PEUGEOT 208 2016 aasta bensiin
Väike läbisõit 102 000 km. Auto on igapäeva kasutuses. Hea varustusega püsikiirus hoidja kui ka multimeedia süsteem.
Riidest sisu puhas ja terve.
Kasutusel naisterahva käes vajadus suurema auto järgi.
Viimase ülevaatuse läbis probleemideta. Käsipidur töötab.
2 võtit. Kaasa suverehvid.
Hind: 5600 eurot.
Registreerimistasu 325,50 eurot tasub uus ostja.
Asukoht Rakvere/Tallinn
Telefon: 5507392
Motor vehicle tax
Annual tax: 66 €
Registration fee: 325 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.