Volvo XC60
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 12.2022 · Igaunija |
| Komplektācija | Plus Bright AWD Mild Hybrid |
| Body type | Wagon, Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Hibrīds (dīzelis/elektrība) |
| Dzinējs | 2.0, 145 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibrīds (dīzelis/elektrība) |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1969 cm³ |
| Power: | 145 kW |
| City fuel cons.: | 6.3 l/100 km |
| Highway: | 5 l/100 km |
| Average: | 5.5 l/100 km |
| CO₂ emission: | 168 g/km |
| Maximum speed: | 180 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4708 mm |
| Width: | 1902 mm |
| Height: | 1643 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2047 kg |
| Technical max. mass: | 2540 kg |
| Load bearing capacity: | 493 kg |
| Weight of road train: | 4940 kg |
| Max braked trailer weight: | 2400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2865 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Volvo XC60
2022, 140 500 km
34 250 €
367 €/month
Volvo XC60
2021, 139 490 km
34 950 €
400 €/month
Volvo XC60
2020, 118 111 km
35 000 €
397 €/month
Land Rover Range Rover Evoque
2022, 79 821 km
32 900 €
353 €/month
Audi A6
2022, 105 443 km
32 900 €
353 €/month
BMW 530
2022, 100 500 km
33 900 €
363 €/month