Škoda Octavia
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 01.2018 · Igaunija |
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.2, 63 kW CYV |
| Transmisija | Manuālā |
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.01.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.2 l |
| Cubic capacity: | 1197 cm³ |
| Power: | 63 kW |
| City fuel cons.: | 6.1 l/100 km |
| Highway: | 4.2 l/100 km |
| Average: | 4.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 114 g/km |
| Maximum speed: | 181 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4670 mm |
| Width: | 1814 mm |
| Height: | 1461 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1267 kg |
| Technical max. mass: | 1775 kg |
| Load bearing capacity: | 508 kg |
| Weight of road train: | 2875 kg |
| Max braked trailer weight: | 1100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 610 kg |
| Wheelbase: | 2667 mm |
| Number of axles: | 2 |