Cadillac Escalade
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 05.2007 · Latvija |
| Body type | Minivan, 5 durvis, 8 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 6.2, 301 kW L92 |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Pilnpiedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.08.2026 |
Sludinājums ir arhivēts
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 6.2 l |
| Cubic capacity: | 6162 cm³ |
| Power: | 301 kW |
| City fuel cons.: | 23 l/100 km |
| Highway: | 12.3 l/100 km |
| Average: | 16.2 l/100 km |
| CO₂ emission: | 383 g/km |
| Maximum speed: | 170 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Minivan |
| Sēdvietas: | 8 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 5151 mm |
| Width: | 2008 mm |
| Height: | 1927 mm |
| Vehicle category: | M1G |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2684 kg |
| Technical max. mass: | 3221 kg |
| Load bearing capacity: | 537 kg |
| Weight of road train: | 6350 kg |
| Max braked trailer weight: | 3100 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2946 mm |
| Number of axles: | 2 |