Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 180 kW |
| CO₂ emission: | 157 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Bēšs |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4638 mm |
| Width: | 1825 mm |
| Height: | 1404 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1705 kg |
| Technical max. mass: | 2155 kg |
| Load bearing capacity: | 450 kg |
| Weight of road train: | 3930 kg |
| Max braked trailer weight: | 1700 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 2810 mm |
| Number of axles: | 2 |
Similar offers
Mercedes-Benz GLA 250
2014, 115 435 km
16 199 €
197 €/month
BMW M235
2014, 198 000 km
16 490 €
200 €/month
Volvo S60 Cross Country
2015, 169 000 km
16 500 €
194 €/month
Volkswagen Tiguan
2017, 118 357 km
16 900 €
193 €/month
Audi A6
2014, 121 500 km
17 500 €
212 €/month
Mitsubishi Outlander
2016, 94 000 km
17 900 €
204 €/month