Mercedes-Benz C 180 Kompressor
| Stāvoklis | Lietots |
| Pirmā reģ. | 11.2010 · Igaunija |
| Body type | Sedan, 4 durvis, 5 sēdvietas |
| Degviela | Benzīns |
| Dzinējs | 1.6, 115 kW |
| Transmisija | Automātiskā |
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa |
| Tehnoülevaatus | 31.03.2027 |
Sludinājums ir arhivēts
Inspected vehicle
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1597 cm³ |
| Power: | 115 kW |
| City fuel cons.: | 10.3 l/100 km |
| Highway: | 5.7 l/100 km |
| Average: | 7.4 l/100 km |
| CO₂ emission: | 169 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4586 mm |
| Width: | 1770 mm |
| Height: | 1431 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1495 kg |
| Technical max. mass: | 1980 kg |
| Load bearing capacity: | 485 kg |
| Weight of road train: | 3780 kg |
| Max braked trailer weight: | 1800 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 745 kg |
| Wheelbase: | 2760 mm |
| Number of axles: | 2 |