Citroën Jumpy
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 04.2021 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 147 987 km | ||||||
| Body type | Van, 3 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 90 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | VF7VFAHK8M7818937 | ||||||
| Reg. nr. | 113MVT | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2024 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni: iespēja izslēgt pasažiera drošības spilvenu
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
Komforts
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna
- Stūres rata pārnesumu pārslēgšanas mehānisms
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Automašīnas dators
- Stereo: oriģināls
Lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Vieglmetāla diski
Cits
- Piekabes āķis
- auto avariiline, puudub ülevaatus
- hooldusaeg ületatud
- salong määrdunud
- esiklaas katki jne. Autol ei ole garantiid
- tegu on liisingu äravõetud varaga Sõiduk on osalenud kindlustusjuhtumis.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1997 cm³ |
| Power: | 90 kW |
| CO₂ emission: | 196 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Balts |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 3 gab |
| Length: | 5309 mm |
| Width: | 1920 mm |
| Height: | 1940 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1894 kg |
| Technical max. mass: | 3100 kg |
| Load bearing capacity: | 1206 kg |
| Weight of road train: | 4900 kg |
| Max braked trailer weight: | 2200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3275 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 520 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Tartu linn, Sepa tn 24b
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.