BMW 318
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2007 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 180 000 km | ||||||
| Body type | Sedan, E90, 4 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 95 kW N46B20B | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Aizmugurējā piedziņa | ||||||
| VIN | WBAVA51070KR98129 | ||||||
| Reg. nr. | 860MKG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.12.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Drošības spilveni
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Bremzes: ar dzesēšanu
Komforts
- 12 V kontaktligzda
- Bezatslēgas iedarbināšana
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks
- Atpakaļskata spogulis: pašaptumšojošs
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: ādas pārklājums
- Sēdekļu sildītāji: priekšpuse
- Nolokāma aizmugurējā sēdekļa atzveltne
- Komforta sēdekļi: priekšpuse
- Priekšējais roku balsts: ar krūtīm
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse, aiz
- Tonēti stikli
- Spoguļi saules aizsargos
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
- Vējstikla mazgāšanas šķidruma līmeņa indikators
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Dekoratīvās līstes salonā
- Kabatas priekšējo sēdekļu atzveltnēs
- Kāju paklājiņi: gumija
- Krūzīšu turētāji: priekšpuse
- Informācijas panelis
Multimēdija
- Stereo: oriģināls, aux ieeja
- Skaļruņi
- CD atskaņotājs
Lukturi
- Miglas lukturi
- Priekšējo lukturu mazgātāji
Riepas un diski
- Rezerves ritenis
- Ziemas riepas: riepas ar radzēm
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas vasaras riepas
Cits
- Brauciena skaitītājs
- Eestist uuena ostetud, väikene läbisõit.
- Tehniliselt heas seisukorras.
- Salong terve ja puhas.
- Olemas nii talverehvid kui ka suverehvid.
- Registreerimistasu ja aastamaks tasutud
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1995 cm³ |
| Power: | 95 kW |
| City fuel cons.: | 11.2 l/100 km |
| Highway: | 6 l/100 km |
| Average: | 7.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 190 g/km |
| Maximum speed: | 206 km/h |
| Emission standard: | Euro 4 |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Sedan |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 4520 mm |
| Width: | 1817 mm |
| Height: | 1421 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1465 kg |
| Technical max. mass: | 1910 kg |
| Load bearing capacity: | 445 kg |
| Max braked trailer weight: | 1400 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 695 kg |
| Wheelbase: | 2760 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 89 €
Registration fee: 424 €
Paid
The registration fee for this vehicle has been paid, and the buyer does not need to pay the registration fee again when purchasing the vehicle.
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.