Mazda 6
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 08.2007 · Igaunija | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 108 kW LF | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | JMZGG14F781721933 | ||||||
| Reg. nr. | 058MKG | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.03.2026 | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1999 cm³ |
| Power: | 108 kW |
| City fuel cons.: | 12.1 l/100 km |
| Highway: | 6.6 l/100 km |
| Average: | 8.6 l/100 km |
| CO₂ emission: | 205 g/km |
| Maximum speed: | 201 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Zils |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4690 mm |
| Width: | 1780 mm |
| Height: | 1435 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1455 kg |
| Technical max. mass: | 1915 kg |
| Load bearing capacity: | 460 kg |
| Max braked trailer weight: | 1500 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 550 kg |
| Wheelbase: | 2675 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
MAZDA 6(Регистрационный сбор уплачен! Смена владельца 55€).
Пробег автомобиля: 126.000 км
Двигатель: 2.0 Бензин ( 108 кВт).
Коробка передач: Автомат
Год выпуска автомобиля: 2007 г.
Техосмотр -
Цена: 499€.-
Инфо: 58384848
*При покупке автомобиля есть возможность прохождение тех.осмотра на год!
(Мы можем доставить машину в любой город Эстонии,Латвии и Литвы, а также в другие страны Европы!)
МЫ НАХОДИМСЯ ПО АДРЕСУ:Estonia,Narva,Paul Kerese 21 (Рядом c магазином:Automaailm и Kia motors).
Мы Работаем каждый день! (10.00-19.00).Просим заранее связаться с нами по телефону!тел:+372 58384848.
ВОЗМОЖНОСТЬ РАССРОЧКИ БЕЗ ПЕРВОГО ВЗНОСА.
Информация о рассрочке Primero Autolaen +372 6988444.
Покупка / Продажа / обмен автомобилей
Контакты: E-mail: ddautogruppou@bk.ru
Наш сайт: www.assortiauto.ee
Тел.+372 58384848.
Motor vehicle tax
Annual tax: 97 €
Registration fee: 487 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point