Dacia Logan
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2020 · Igaunija | ||||||
| Mileage | Servisa grāmatiņa |
||||||
| Body type | Wagon, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Petrol+LPG | ||||||
| Dzinējs | 0.9, 66 kW H4B B4 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | UU1K5220663852409 | ||||||
| Reg. nr. | 359KDY | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.03.2028 | ||||||
Seller: Kaspar
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Drošības jostu spriegotāji
- ISOFIX bērnu sēdeklīša stiprinājums: aiz
- ABS bremzes
- Vilces kontrole
- Signalizācijas sistēma
Komforts
- USB
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna: augstums, dziļums
- Elektriskie logu pacēlāji: priekšpuse
- Tonēti stikli
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kāju paklājiņi: gumija
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Brīvroku sistēma
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi: led
- Papildu gaismas
Riepas un diski
- Ziemas riepas: vissezonas riepas
- Vieglmetāla diski
- Iekļautas vasaras riepas
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Petrol+LPG |
| Cubic capacity: | 0.9 l |
| Cubic capacity: | 898 cm³ |
| Power: | 66 kW |
| City fuel cons.: | 6.6 l/100 km |
| Highway: | 4.5 l/100 km |
| Average: | 5.3 l/100 km |
| CO₂ emission: | 144 g/km |
| Maximum speed: | 175 km/h |
| Emission standard: | Euro 6 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Wagon |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4494 mm |
| Width: | 1733 mm |
| Height: | 1591 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1230 kg |
| Technical max. mass: | 1586 kg |
| Load bearing capacity: | 356 kg |
| Max braked trailer weight: | 1110 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 575 kg |
| Wheelbase: | 2634 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 125 €
Registration fee: 509 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.