Opel Vivaro
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 11.2015 · Vācija | ||||||
| Mileage | 234 000 km | ||||||
| Komplektācija | L2 Pikk kere | ||||||
| Body type | Van, 4 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 1.6, 88 kW R9M D4 | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| Reg. nr. | 011ECR | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.07.2026 | ||||||
Seller: Einar A
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- ABS bremzes
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma
Komforts
- Priekšsildīšana (priekšsildīšana): lietotnes vadība
- Gaisa kondicionēšana
- Atpakaļskata spogulis
- Kruīza kontrole
- Parkošanās kamera
- Parkošanās sensori
- Regulējama stūres kolonna
- Sēdekļu sildītāji
- Priekšējais roku balsts
- Start-stop sistēma
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga
- Papildu salona apsilde
- Aizmugurējā loga apsilde
Salons
- Kāju paklājiņi
Multimēdija
- Ekrāns
- Navigācijas ierīce
- Stereo
- Skaļruņi
Lukturi
- Dienas gaitas lukturi
- Miglas lukturi
- Papildu gaismas
Riepas un diski
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
Cits
- Piekabes āķis
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 1.6 l |
| Cubic capacity: | 1598 cm³ |
| Power: | 88 kW |
| City fuel cons.: | 6.6 l/100 km |
| Highway: | 5.5 l/100 km |
| Average: | 5.9 l/100 km |
| CO₂ emission: | 155 g/km |
| Emission standard: | Euro 5 |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 4 gab |
| Length: | 5399 mm |
| Width: | 1956 mm |
| Height: | 1953 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1843 kg |
| Technical max. mass: | 3010 kg |
| Load bearing capacity: | 1167 kg |
| Max braked trailer weight: | 2000 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3498 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Ei ole AdBlue gaMotor vehicle tax
Annual tax: 50 €
Registration fee: 389 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.