Volkswagen Transporter
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 03.2018 · Zviedrija | ||||||
| Mileage | 146 876 km | ||||||
| Komplektācija | pikk | ||||||
| Body type | Van, 3 durvis, 3 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Dīzelis | ||||||
| Dzinējs | 2.0, 75 kW | ||||||
| Transmisija | Manuālā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | WV1ZZZ7HZJH016445 | ||||||
| Reg. nr. | 601CTB | ||||||
| Tehnoülevaatus | 30.06.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Bremzēšanas spēka monitors
- Sadursmes novēršanas bremzēšanas sistēma
Komforts
- Priekšsildīšana (priekšsildīšana): dzinējs, salons
- Gaisa kondicionēšana: gaisa kondicionēšana
- Ārējie spoguļi: elektrisks, ar apkuri
- Kruīza kontrole
- Regulējama stūres kolonna: augstums
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Sēdekļu sildītāji
- Priekšējais roku balsts
- Elektriskie logu pacēlāji
- Āra temperatūras displejs
- Centrālā atslēga: ar tālvadības pulti
Salons
- Tekstila apdare
Multimēdija
- Brīvroku sistēma
- Automašīnas dators
- Stereo
Lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
- Lukturu korektors
Cits
- Piekabes āķis
- hooldusaeg üle, mootori hoiatustuled põlevad
- salong määrdunud
- esiklaasil kahjustus
- iste katki
- rehvid kulunud jne. Autol ei ole garantiid
- tegu on liisingu äravõetud varaga Sõiduk ei ole osalenud kindlustusjuhtumis.
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Dīzelis |
| Cubic capacity: | 2.0 l |
| Cubic capacity: | 1968 cm³ |
| Power: | 75 kW |
| CO₂ emission: | 164 g/km |
Body and seats
| Krāsa: | Pelēks |
| Body type: | Van |
| Sēdvietas: | 3 gab |
| Durvis: | 3 gab |
| Length: | 5304 mm |
| Width: | 1904 mm |
| Height: | 1970 mm |
| Vehicle category: | N1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Furgons |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 2079 kg |
| Technical max. mass: | 3000 kg |
| Load bearing capacity: | 921 kg |
| Weight of road train: | 4900 kg |
| Max braked trailer weight: | 2200 kg |
| Max unbraked trailer weight: | 750 kg |
| Wheelbase: | 3400 mm |
| Number of axles: | 2 |
Motor vehicle tax
Annual tax: 71 €
Registration fee: 512 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Seller's details
Tartu linn, Sepa tn 24b
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
LHV Car Loan
MOGO autolaen
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.