There are no photos of this vehicle.
Maserati Granturismo
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 07.2023 | ||||||
| Mileage | 11 500 km | ||||||
| Komplektācija | Trofeo | ||||||
| Body type | Coupe, 2 durvis, 4 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Benzīns | ||||||
| Dzinējs | 3.0, 404 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Pilnpiedziņa | ||||||
| VIN | ZAMBMVDB0RX417420 | ||||||
| Reg. nr. | 928DJB | ||||||
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Benzīns |
| Cubic capacity: | 3.0 l |
| Cubic capacity: | 3000 cm³ |
| Power: | 404 kW |
| Maximum speed: | 302 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Melns |
| Body type: | Coupe |
| Sēdvietas: | 4 gab |
| Durvis: | 2 gab |
| Length: | 4966 mm |
| Width: | 1957 mm |
| Height: | 1410 mm |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1898 kg |
| Technical max. mass: | 2295 kg |
| Load bearing capacity: | 397 kg |
| Wheelbase: | 2929 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Eestis arvel, ülevaatus kuni 07.2027Ostetud riigist: Eesti
Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti
Antud sõiduki puhul on registreerimistasu makstud, omanikuvahetus 55 eur.
Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida.
Müügikontakt: Kert Kruusmaa, kert.kruusmaa@ferati.ee, +372 5785 5272
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
Coop Pank Car Leasing
Car leasing made easy
Enjoy freedom behind the wheel by financing your new vehicle the quick and easy way. You mightn’t even have to make a downpayment! Coop Pank’s leasing service is ideal for the worry-free purchase of a car, van, ATV or motorbike. Simply fill in the application form on the website, at a branch or at the dealership and we’ll make you an offer within 3 days.