Honda Insight
|
|||||||
| Stāvoklis | Lietots | ||||||
| Pirmā reģ. | 07.2014 · Igaunija | ||||||
| Mileage | 139 365 km | ||||||
| Body type | Hatchback, 5 durvis, 5 sēdvietas | ||||||
| Degviela | Hibrīds (benzīns/elektrība) | ||||||
| Dzinējs | 1.3, 65 kW | ||||||
| Transmisija | Automātiskā | ||||||
| Piedziņa | Priekšējā piedziņa | ||||||
| VIN | JHMZE2870CS205050 | ||||||
| Tehnoülevaatus | 31.10.2026 | ||||||
Aprīkojums
Drošība un aizsardzība
- Stūres pastiprinātājs
- Drošības spilveni
- Papildu bremžu lukturis
- ABS bremzes
- Transportlīdzekļa stabilitātes kontrole
- Vilces kontrole
- Imobilizators
- Signalizācijas sistēma
- Bremzēšanas spēka monitors
Komforts
- Kruīza kontrole
- Parkošanās sensori: aiz
- Regulējama stūres kolonna
- Stūre: daudzfunkcionāls, ādas pārklājums
- Stūres rata pārnesumu pārslēgšanas mehānisms
- Sēdekļu sildītāji
- Nolokāma aizmugurējā sēdekļa atzveltne
- Centrālā atslēga
Salons
- Pusādas apdare
Multimēdija
- Stereo: oriģināls
- CD atskaņotājs
Lukturi
- Miglas lukturi
- Automātiskās dienas gaitas gaismas
Riepas un diski
- Vasaras riepas
- Vieglmetāla diski
Technical details
Mootor ja kütus
| Fuel: | Hibrīds (benzīns/elektrība) |
| Cubic capacity: | 1.3 l |
| Cubic capacity: | 1339 cm³ |
| Power: | 65 kW |
| CO₂ emission: | 99 g/km |
| Maximum speed: | 182 km/h |
Body and seats
| Krāsa: | Brūns |
| Body type: | Hatchback |
| Sēdvietas: | 5 gab |
| Durvis: | 5 gab |
| Length: | 4395 mm |
| Width: | 1695 mm |
| Height: | 1425 mm |
| Vehicle category: | M1 |
| Transportlīdzekļa tips: | Vieglā automašīna |
Weights, trailer, wheelbase
| Kerb mass: | 1296 kg |
| Technical max. mass: | 1650 kg |
| Load bearing capacity: | 354 kg |
| Wheelbase: | 2545 mm |
| Number of axles: | 2 |
Papildu informācija
Avariilisuse info:Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee on antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultandiga.
Motor vehicle tax
Annual tax: 54 €
Registration fee: 266 €
The calculated values are indicative. If you would like more detailed information about car tax, click here.
Vehicle background check
Avoid expensive problems by checking the car’s history.
- Accidents
- Mileage history
- Technical inspections
- Damages
- Images
- Safety recalls by manufacturer
- Ownership changes
- Theft records
Vehicle pre-purchase inspection
During a pre-purchase inspection, an independent expert checks the technical condition of the car.
-
Quick check
40 point test
-
Regular check
70 point test, long test drive, diagnostics, history check, accident detection
-
Premium check
100-point test, long test drive, diagnostics, history check, inspection at the technical inspection point
LHV Car Loan
MOGO autolaen
A car loan is suitable for purchasing a used car, motorcycle, trailer, caravan, or watercraft. You can also use the loan to cover repair work and other vehicle-related expenses, such as buying tyres or additional equipment.
You do not need to have an LHV bank account to submit an application. Submitting the application is free of charge and does not obligate you to sign an agreement.